Las Vegas Gezilecek Yerler

Las Vegas Gezilecek Yerler

Amerika’yı anlamanın en güzel yolu, Las Vegas’ı deneyimlemektir. Vegas’ta konaklamalar haddinden fazla uygun fiyatlıdır. Konaklamanın dışında, kumar oynamanız otele kazandıracaktır çünkü. Konaklama demişken, çöl ikliminin görüldüğü, etrafını gerçekten yüksek dağların çevrelediği bir bölgeden bahsediyoruz. Las Vegas, içinde her türlü lüksü bulabileceğiniz bir çöldür. Ama çılgın bir çöldür… Soğuk havadan dolayı sokaklara ısıtıcılar koymuşlar, önünden geçen olmasa dahi çalışıyor desem?

Las Vegas Gezilecek Yerler

High Roller denemeden Las Vegas turu yapmış olamazsınız. Şehri en tepeden görmenizi sağlayan dünyanın en büyük dönme dolabıdır. Kumarhanelerdeki yüksek bahislere atıfta bulunmak için bu ismi taşır.

Oteller, Las Vegas’ta kumar kültürüne göre uyarlanmıştır. Her birinin giriş katı, kumarhane gibi işler. Burada içecekler çoğunlukla bedavadır. Otelleri gezerek, deneyerek bile bu şehirde dünyayı gezmiş olabilirsiniz. Bellagio Otel’e yolunuz düşerse, kısa zaman aralıklarıyla yinelenen su gösterisini fotoğraflamayı unutmayın. Vegas demek, parti, eğlence, çatlaklık demektir. Geldiğinize göre, ünlülerin gösterilerinden birkaçını izlemeyi ihmal etmeyiniz. Kumar ve eğlence ile paranın hızla tükenme ihtimali, elbette mümkündür. Yine de alışveriş şansınız olursa, Fashion Show Mall ve Venetian Oteli’nin içinde bulunan mağazalar, küçük dilinizi yutmanızı sağlayacak kadar mükemmellerdir.

Las Vegas’ta asıl eğlencenin döndüğü, İstanbul’daki İstiklâl caddesi gibi bir yer varsa o da Strip bölgesidir. Burada tüm kulüpleri, otelleri ve restoranları bir arada görebilirsiniz. Nezih ve bir o kadar da pahalı bir yerdir. Gerçi bu şehir fazlasıyla pahalı ama, yapacak bir şey yok. Adı üzerinde, Vegas…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir