Los Angeles Gezilecek Yerler

Los Angeles Gezilecek Yerler

Los Angeles, diğer adıyla melekler şehri, muhtemelen herkesin merak ettiği, gezip görmeyi arzuladığı bir yerdir. Hollywood, istisnasız görmeniz gereken en önemli yeridir. Ama maalesef tamamen yazının altına kadar geçmenize izin verilmiyor. Ancak tepeden kuşbakışı fotoğrafını alabiliyorsunuz. Hollywood demişken, Kodak Tiyatrosu’nun önündeki yıldızlar kaldırımını da görmeden geçmek elbette olmazdı. Tiyatronun hemen yanındaki ünlülerin el ve ayaklarının izlerinin bulunduğu ünlü Chinese Theatre için de aynı fikri yinelemeliyiz.

Los Angeles Gezilecek Yerler

Malibu’da okyanusa karşı güneşin batışını izlemek, bu şehirde yapılması gereken bir başka şeydir. Bahsettiğimiz bölge, İstanbul’un Bebek’i gibi bir yerdir. Zenginlerin göz kamaştıran yazlıkları, okyanus manzaralı kafe ve barlar, buranın en belirgin özelliklerindendir. Los Angeles, plaj ve kumsallarıyla ünlenmiş bir şehirdir. Burada bol bol manzaraya karşı içebilir, bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Konumu bakımından diğer şehirlere de büyük ölçüde yakın olan Los Angeles’ten sıkılmanız halinde, diğer yakın şehirleri de kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

Yemek, Los Angeles’te ayrı bir kültürdür. Tüm dünya mutfaklarına hizmet eden, devasa bir şehirdir burası… Japon mutfağı, Meksika mutfağı, İtalyan mutfağı ne ararsanız, tek bir şehirde, burada tadabilirsiniz. Popülasyon çoğunluğundan olsa gerek, yemek kültüründe de çok karmaşık bir yapı oluşmuştur bu şehirde… Tıpkı yemek gibi, alışveriş de Los Angeles’ta yapılabilecek en kolay aktivitedir. Birbirinden ünlü markaları gerçekten uygun fiyatlara satın alabilir, harika tasarımları deneyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir