Orlando Gezilip Görülecek Yerler

Orlando Gezilip Görülecek Yerler

Orlando’ya gelen her turist tema parklarını mutlaka ziyaret eder. Buenavista gölünde, Walt Disney World eğlence merkezi mevcuttur. Golf sahası, kamp alanları ve 4 tane tema parkının bulunması bir de şehir merkezine çok yakın olması bu eğlence merkezini tercih etmeniz arasında geçerli sebepler olarak sayılabilir. Eğlence merkezinin içinde yer alan herhangi bir otelde konaklamanız halinde yapacağınız aktiviteler için daha erken saatte bilet alma şansınız olacaktır.

Orlando Gezilip Görülecek Yerler

Heyecanlı faaliyetlerden haz ediyorsanız birçok film için de ev sahipliği yapmış olan Universal Studios’ta bulunan hızlı trenlerden faydalanabilirsiniz. Yüreğiniz ağzınıza gelecek belki, ama inanın çok eğleneceksiniz.

Su canlılarına ilgi duyuyorsanız, pnlar için özel yapılmış olan tedavi merkezleri ve bakım yuvalarını da gezebilirsiniz. Disney’s Hollywood Studios 30 yıllık bir hizmet deneyimine sahiptir.
Astronomi, gök cisimleri incelemeleri tam sizin tarzınız ise Orlando Madame Tussauds, sizlere roketlerin gönderilmesinden tutun da, astronotlarla tanışabilme imkanına kadar pek çok şey sunacaktır.

Bu kadar güzel yerlere sahip olan Orlando’da yeme, içme ve konaklama sanıldığı kadar da pahalı değildir. Yerli birası 3.50 dolar, 2 kişilik ideal standartlarda bir akşam yemeği ortalama 50 dolar civarına tekabül etmektedir. Niw York, Mayami gibi yüklü alışverişler yapamayacağınız bu şehirde doğanın her halinin fotoğraflarını sınırsız bir şekilde çekebilirsiniz. İlk gelen bir turist olmanıza rağmen ulaşımda zorlanacağınıza veya kaybolacağınıza ihtimal vermiyoruz. Tüm ABD şehirlerinde olduğu gibi, burada da çok güzel bir ulaşım ağı işlemektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir